Давлатимиз раҳбарининг топшириғига мувофиқ, Чилонзор тумани хавфсиз муҳитни таъминлаш ва жиноятчиликнинг олдини олиш йўналишида Ички ишлар вазирлигига бириктирилган
📈 Шу муносабат билан тадбир доирасида Ички ишлар вазири томонидан туманда ушбу йўналишда амалга оширилаётган ишлар ва эришилган натижалар юзасидан ҳисобот тақдим этилди.
🛡Унда жамоат хавфсизлигини таъминлаш, оғир ва ўта оғир жиноятларнинг олдини олиш, ҳуқуқбузарликлар профилактикасини кучайтириш ҳамда маҳаллаларда хавфсиз муҳит яратиш борасида олиб борилаётган тизимли ишлар ҳақида маълумот берилди. Кўрилган комплекс чоралар натижасида туманда жиноятчилик даражасини сезиларли камайтиришга эришилгани қайд этилди.

Согласно поручению главы государства, Чиланзарский район закреплён за Министерством внутренних дел по направлению обеспечения безопасной среды и профилактики преступности
📈 В этой связи в рамках мероприятия министр внутренних дел представил отчёт о проводимой в районе работе и достигнутых результатах.
🛡Особое внимание было уделено обеспечению общественной безопасности, профилактике тяжких и особо тяжких преступлений, усилению профилактики правонарушений и созданию безопасной среды в махаллях. Отмечено, что благодаря принимаемым системным мерам удалось существенно снизить уровень преступности в районе.