Давлатимиз раҳбарининг топшириғига мувофиқ, Чилонзор тумани хавфсиз муҳитни таъминлаш ва жиноятчиликнинг олдини олиш йўналишида Ички ишлар вазирлигига бириктирилган
📈 Шу муносабат билан тадбир доирасида Ички ишлар вазири томонидан туманда ушбу йўналишда амалга оширилаётган ишлар ва эришилган натижалар юзасидан ҳисобот тақдим этилди.
🛡Унда жамоат хавфсизлигини таъминлаш, оғир ва ўта оғир жиноятларнинг олдини олиш, ҳуқуқбузарликлар профилактикасини кучайтириш ҳамда маҳаллаларда хавфсиз муҳит яратиш борасида олиб борилаётган тизимли ишлар ҳақида маълумот берилди. Кўрилган комплекс чоралар натижасида туманда жиноятчилик даражасини сезиларли камайтиришга эришилгани қайд этилди.

In accordance with the instruction of the head of our state, Chilanzar District has been assigned to the Ministry of Internal Affairs in the direction of ensuring a safe environment and preventing crime.
📈 In this regard, within the framework of the event, the Minister of Internal Affairs presented a report on the work being carried out in the district in this direction and the results achieved.
🛡It provided information on the systemic work being carried out to ensure public safety, prevent serious and especially serious crimes, strengthen the prevention of offenses, and create a safe environment in the mahallas. It was noted that as a result of the comprehensive measures taken, a significant reduction in the crime rate in the district has been achieved.