Тошкент шаҳар ҳокимлигида Япониянинг қатор компаниялари вакиллари билан учрашув бўлиб ўтди. Унда Тошкент шаҳар ҳокимининг уй-жой коммунал хўжалиги масалалари бўйича ўринбосари Обиджон Мўминов ҳамда тегишли ташкилотлар раҳбарлари иштирок этди.
⛽️Учрашув давомида кўп квартирли уйларни бошқариш тизимини янада ривожлантириш, уй-жой коммунал хизматлари сифатини ошириш, турар жой фондидан самарали фойдаланиш, биноларнинг энергия самарадорлигини кучайтириш ҳамда аҳоли учун янада қулай ва хавфсиз яшаш муҳитини яратиш масалалари юзасидан фикр алмашилди.
🤩Шунингдек, бошқарув жараёнларини рақамлаштириш, бошқарув ташкилотлари фаолиятини такомиллаштириш, энергия тежовчи технологияларни жорий этиш ҳамда кўп квартирли уй-жой фондини бошқариш бўйича халқаро тажрибани ўрганиш масалаларига алоҳида эътибор қаратилди.
📈Япония томони ушбу йўналишда қўлланилаётган замонавий ёндашувлар ҳақида маълумот бериб, тажриба алмашиш ва профессионал ҳамкорликни ривожлантиришга тайёрлигини билдирди.
🔺Учрашув якунида томонлар ўзаро манфаатли йўналишларда мулоқотни давом эттириш, қўшма ташаббусларни амалга ошириш имкониятларини ўрганиш ҳамда ҳамкорликни изчил ривожлантириш юзасидан келишиб олдилар.
24-июл ҳолатига кўра «Халқ назорати» портали кўрсаткичлари
24-июл ҳолатига кўра «Халқ назорати» портали кўрса...
📊 24-июл ҳолатига кўра, xalqnazorati.uz платформаси орқали 44 718 та мурожаат қабул қилинган. Жорий ҳафта давомида пойт...

A meeting was held at the Tashkent City Administration with representatives of a number of Japanese companies. It was attended by Obidjon Muminov, Deputy Mayor of Tashkent City for Housing and Communal Services, as well as heads of relevant organizations.
⛽️During the meeting, views were exchanged on further developing the multi-apartment building management system, improving the quality of housing and communal services, efficient use of the housing stock, enhancing the energy efficiency of buildings, and creating a more comfortable and safe living environment for the population.
🤩Special attention was also paid to the digitalization of management processes, improving the activities of management organizations, introducing energy-saving technologies, and studying international experience in the management of the multi-apartment housing stock.
📈The Japanese side provided information on modern approaches applied in this area and expressed readiness to exchange experience and develop professional cooperation.
🔺At the end of the meeting, the parties agreed to continue dialogue in mutually beneficial areas, explore opportunities for implementing joint initiatives, and consistently develop cooperation.