Тошкент шаҳар ҳокимлигида Япониянинг қатор компаниялари вакиллари билан учрашув бўлиб ўтди. Унда Тошкент шаҳар ҳокимининг уй-жой коммунал хўжалиги масалалари бўйича ўринбосари Обиджон Мўминов ҳамда тегишли ташкилотлар раҳбарлари иштирок этди.
⛽️Учрашув давомида кўп квартирли уйларни бошқариш тизимини янада ривожлантириш, уй-жой коммунал хизматлари сифатини ошириш, турар жой фондидан самарали фойдаланиш, биноларнинг энергия самарадорлигини кучайтириш ҳамда аҳоли учун янада қулай ва хавфсиз яшаш муҳитини яратиш масалалари юзасидан фикр алмашилди.
🤩Шунингдек, бошқарув жараёнларини рақамлаштириш, бошқарув ташкилотлари фаолиятини такомиллаштириш, энергия тежовчи технологияларни жорий этиш ҳамда кўп квартирли уй-жой фондини бошқариш бўйича халқаро тажрибани ўрганиш масалаларига алоҳида эътибор қаратилди.
📈Япония томони ушбу йўналишда қўлланилаётган замонавий ёндашувлар ҳақида маълумот бериб, тажриба алмашиш ва профессионал ҳамкорликни ривожлантиришга тайёрлигини билдирди.
🔺Учрашув якунида томонлар ўзаро манфаатли йўналишларда мулоқотни давом эттириш, қўшма ташаббусларни амалга ошириш имкониятларини ўрганиш ҳамда ҳамкорликни изчил ривожлантириш юзасидан келишиб олдилар.
24-июл ҳолатига кўра «Халқ назорати» портали кўрсаткичлари
24-июл ҳолатига кўра «Халқ назорати» портали кўрса...
📊 24-июл ҳолатига кўра, xalqnazorati.uz платформаси орқали 44 718 та мурожаат қабул қилинган. Жорий ҳафта давомида пойт...

В хокимияте города Ташкента состоялась встреча с представителями ряда японских компаний. Во встрече приняли участие заместитель хокима города Ташкента по вопросам жилищно-коммунального хозяйства Обиджон Муминов и руководители профильных ведомств.
⛽️ В ходе встречи стороны обменялись мнениями по вопросам дальнейшего развития системы управления многоквартирными домами, повышения качества жилищно-коммунальных услуг, внедрения современных подходов к эксплуатации жилого фонда, повышения энергоэффективности зданий, а также создания более комфортных и безопасных условий проживания для жителей.
🤩 Особое внимание было уделено вопросам цифровизации процессов управления, совершенствования деятельности управляющих организаций, применения энергосберегающих технологий и изучения международного опыта в сфере эксплуатации многоквартирного жилищного фонда.
📈Японская сторона представила информацию о современных подходах, применяемых в данной сфере, а также выразила готовность к обмену опытом и развитию профессионального взаимодействия.
🔺По итогам встречи стороны подтвердили взаимную заинтересованность в дальнейшем диалоге, изучении возможностей реализации совместных инициатив и продолжении сотрудничества по направлениям, представляющим взаимный интерес.