Yangihayot tumanida ajrim ko‘rsatkichi oshgan mahallalarda oilaviy munosabatlarni o‘rganish va ajrimlarning oldini olishga qaratilgan tadbirlar davom etmoqda.
👍 Xususan, kuni kecha Toshkent shahar hokimi o‘rinbosari – Oila va xotin-qizlar boshqarmasi boshlig‘i, tuman Oila va xotin-qizlar bo‘limi boshlig‘i hamda “Oilaviy qadriyatlarni mustahkamlash” komissiyasi a’zolari ishtirokida Xo'ja Uchqun mahalla fuqarolar yig‘inida ajrim yoqasiga kelib qolgan oilalar bilan suhbat o‘tkazildi.
⭕️ Suhbat davomida oilalarning duch kelayotgan kelishmovchiliklari o‘rganilib, vaziyat muhokama qilindi. Shuningdek, mutaxassislar tomonidan oilaviy qadriyatlar mustahkamligi, oila jamiyatning bir bo‘lagi ekanligi haqida tushuntirishlar berib o‘tildi.

🔸 Families on the verge of divorce are being reconciled
In Yangihayot District, efforts are ongoing to study family relations and prevent divorces in neighborhoods with a high divorce rate.
👍 In particular, the day before, a meeting was held in the Khoja Uchqun mahalla with families on the verge of divorce. The meeting was attended by the Deputy Mayor of Tashkent – Head of the Department for Family and Women’s Affairs, the head of the district department, and members of the “Strengthening Family Values” commission.
⭕️ During the discussion, the conflicts faced by families were analyzed and the situation was discussed. Specialists also provided explanations on the importance of strengthening family values and emphasized that the family is a fundamental unit of society.