Poytaxt hokimi Chilonzor tumanidagi “Botirma” MFY hamda Al-Xorazmiy ko‘chasida tashkil etilgan 24/7 gastronomik maskanda bo‘ldi.
🔺Ushbu manzildagi uchrashuv yangi — “Hisobot, muloqot, taqdimot” formatida tashkil etilib, unda 40 nafar MFY raisi va faol fuqarolar ishtirok etdi.
🛡Taqdimot davomida hududlarda “Xavfsiz hudud” yo‘nalishida amalga oshirilayotgan ishlar, jinoyatchilikning oldini olish va mahallalarda xavfsizlikni ta’minlash bo‘yicha olib borilayotgan ishlar haqida ma’lumot berildi.
➡️Shuningdek, hududdagi sug‘orish tizimini takomillashtirish, namunaviy maktab va maktabgacha ta’lim tashkilotlarini tashkil etish hamda mavjud sharoitlarni yaxshilash yuzasidan loyihalar taqdimot qilindi.
💬Muloqot davomida mahalla raislari va faol fuqarolar bilan hududlardagi mavjud masalalar, ularning yechimlari hamda amalga oshirilayotgan ishlarning amaliy natijalari muhokama qilindi.

REPORT, DIALOGUE, PRESENTATION: A meeting in a new format continues in Chilanzar District
The capital’s mayor visited the “Botirma” mahalla citizens’ assembly and the 24/7 gastronomic venue organized on Al-Khorazmiy Street in Chilanzar District.
🔺The meeting at this location was organized in a new “Report, Dialogue, Presentation” format and was attended by 40 mahalla chairpersons and active citizens.
🛡During the presentation, information was provided about the work being carried out in the “Safe Territory” direction, crime prevention, and ensuring security in the mahallas.
➡️In addition, projects on improving the irrigation system in the area, establishing model schools and preschool education organizations, and improving existing conditions were presented.
💬During the dialogue, existing issues in the territories, their solutions, and the practical results of the ongoing work were discussed with mahalla chairpersons and active citizens.