Poytaxt hokimi Chilonzor tumanidagi “Botirma” MFY hamda Al-Xorazmiy ko‘chasida tashkil etilgan 24/7 gastronomik maskanda bo‘ldi.
🔺Ushbu manzildagi uchrashuv yangi — “Hisobot, muloqot, taqdimot” formatida tashkil etilib, unda 40 nafar MFY raisi va faol fuqarolar ishtirok etdi.
🛡Taqdimot davomida hududlarda “Xavfsiz hudud” yo‘nalishida amalga oshirilayotgan ishlar, jinoyatchilikning oldini olish va mahallalarda xavfsizlikni ta’minlash bo‘yicha olib borilayotgan ishlar haqida ma’lumot berildi.
➡️Shuningdek, hududdagi sug‘orish tizimini takomillashtirish, namunaviy maktab va maktabgacha ta’lim tashkilotlarini tashkil etish hamda mavjud sharoitlarni yaxshilash yuzasidan loyihalar taqdimot qilindi.
💬Muloqot davomida mahalla raislari va faol fuqarolar bilan hududlardagi mavjud masalalar, ularning yechimlari hamda amalga oshirilayotgan ishlarning amaliy natijalari muhokama qilindi.

ОТЧЁТ, ОБЩЕНИЕ, ПРЕЗЕНТАЦИЯ: в Чиланзарском районе продолжилась встреча в новом формате
Хоким города Ташкента Шавкат Умурзаков посетил махаллю «Ботирма», а также круглосуточную гастрономическую зону 24/7 на улице Аль-Хорезми в Чиланзарском районе.
🔺Встреча по данному адресу была организована в новом формате — «Отчёт, общение, презентация». В ней приняли участие 40 председателей махаллей и активных граждан.
🛡В ходе презентации представлена информация о работе, проводимой в рамках направления «Безопасная территория», профилактике преступности и обеспечении безопасности в махаллях.
➡️Также были представлены проекты по совершенствованию системы орошения, созданию образцовых школ и дошкольных образовательных организаций, а также улучшению существующих условий.
💬В ходе общения с председателями махаллей и активными гражданами обсуждались актуальные вопросы на местах, пути их решения и практические результаты проводимой работы.